qTranslate-X 3.0 - en to tr translation catalogue (87 entries)

en: Flag
tr: Bayrak

en: Name
tr: İsim

en: Action
tr: İşlem

en: Languages
tr: Diller

en: Convert Database
tr: Veritabanını Dönüştür

en: If you are updating from qTranslate 1.x or Polyglot, <a href="%s">click here</a> to convert posts to the new language tag format.
tr: Eğer qTranslate 1.x yada Polyglot'tan güncelleştirme yapıyorsanız, içerikleri yeni dil etiket formatına dönüştürmek için <a href="%s">buraya tıklayın</a>.

en: If you have installed qTranslate for the first time on a Wordpress with existing posts, you can either go through all your posts manually and save them in the correct language or <a href="%s">click here</a> to mark all existing posts as written in the default language.
tr: Eğer qTranslate'i içeriği olan bir Wordpress'e yüklediyseniz , mevcut içerikleri teker teker düzenleyip doğru dilde kaydedebilir, yada <a href="%s">buraya tıklayarak</a> mevcut tüm içerikleri varsayılan dilde yazılmış olarak işareteyebilirsiniz.

en: Both processes are <b>irreversible</b>! Be sure to make a full database backup before clicking one of the links.
tr: Her iki işlem de <strong>geri döndürülemez</strong>! Bu işlemlerden herhangi birini gerçekleştirmeden önce veritabanınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

en: Reset qTranslate
tr: qTranslate'i Sıfırla

en: Check this box and click Save Changes to reset all qTranslate settings.
tr: qTranslate ayarlarını sıfırlamak için bu kutuyu işaretleyin ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayın.

en: Yes, I really want to reset qTranslate.
tr: Evet, gerçekten qTranslate ayarlarını sıfırlamak istiyorum.

en: Also delete Translations for Categories/Tags/Link Categories.
tr: Kategoriler, Etiketler ve Link Kategorileri için yapılan çevirileri sil.

en: If something isn't working correctly, you can always try to reset all qTranslate settings. A Reset won't delete any posts but will remove all settings (including all languages added).
tr: Eğer herhangi birşey düzgün çalışmıyorsa, qTranslate ayarlarını istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemi içerikleri silmez ancak (eklediğiniz diller de dahil) tüm ayarlar silinir.

en: Language Management
tr: Dil Yönetimi

en: Language Code
tr: Dil Kodu

en: 2-Letter <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Language Code</a> for the Language you want to insert. (Example: en)
tr: Eklemek istediğiiz dil için 2-Harf uzunluğundaki <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Dil Kodu</a>. (Örnek: tr)

en: Incorrect Flag Image Path! Please correct it!
tr: Geçersiz Bayrak Resim Yolu! Lütfen düzeltin!

en: Choose the corresponding country flag for language. (Example: gb.png)
tr: Dil için uygun olan bayrağı seçin. (Örnek: tr.png)

en: The Name of the language, which will be displayed on the site. (Example: English)
tr: Dil için sitede gösterilecek isim. (Örnek: Türkçe)

en: Locale
tr: Bölge Kodu

en: PHP and Wordpress Locale for the language. (Example: en_US)
tr: Dil için PHP ve Wordpress Bölge Kodu. (Örnek: tr_TR)

en: Date Format
tr: Tarih Biçimi

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q for day suffix (st,nd,rd,th)) or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %A %B %e%q, %Y)
tr: Tarih / Saat Dönüştürme Biçimine bağlı olarak, <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (gün için %q son ekini kullanın (st,nd,rd,th)) yada <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> biçimini kullanabilirsiniz. Bu alan isteğe bağlıdır. (Örnek: %A %B %e%q, %Y)

en: Time Format
tr: Saat Biçimi

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %I:%M %p)
tr: Tarih / Saat Dönüştürme Biçimine bağlı olarak, <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> yada <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> biçimini kullanabilirsiniz. Bu alan isteğe bağlıdır. (Örnek: %I:%M %p)

en: Not Available Message
tr: Mevcut Değil Mesajı

en: Message to display if post is not available in the requested language. (Example: Sorry, this entry is only available in %LANG:, : and %.)
tr: Seçilen içeriğe ait çeviri yoksa gösterilecek olan mesaj. (Örnek: Üzgünüm, bu içerik sadece %LANG:, :% dillerinde geçerli.)

en: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generates a list of languages separated by &lt;normal_separator&gt; except for the last one, where &lt;last_separator&gt; will be used instead.
tr: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% ile ayıraçlarla ayrılmış dil listesi oluşturulur. Normal ayıraç olarak &lt;normal_separator&gt; kullanılır. Son ayıraç olarak &lt;last_separator&gt; kullanılır.

en: Show
tr: Göster

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: qTranslate has been reset.
tr: qTranslate sıfırlandı.

en: Gettext databases updated.
tr: Gettext veritabanları güncellendi.

en: The Language must have a Not-Available Message!
tr: Dil için 'Mevcut Değil Mesajı' olmak zorunda!

en: The Language must have a Locale!
tr: Dil için, 'Bölge Kodu' olmak zorunda!

en: The Language must have a name!
tr: Dil için, 'İsim' olmak zorunda!

en: Language Code has to be 2 characters long!
tr: Dil Kodu 2 karakter uzunluğunda olmalı!

en: There is already a language with the same Language Code!
tr: Aynı Dil Kodu'na sahip bir dil zaten kayıtlı.

en: No such language!
tr: Dil mevcut değil!

en: Language is already enabled or invalid!
tr: Bu dil geçerli değil yada zaten etkinleştirilmiş.

en: Cannot disable Default Language!
tr: Varsayılan Dil etkisizleştirilemiyor!

en: Language is already disabled!
tr: Dil zaten etkisizleştirilmiş!

en: Options saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Could not write to "%s", Gettext Databases could not be downloaded!
tr: "%s" adresine yazma yetkisi yok, Gettext Veritabanları kaydedilemez!

en: Edit Language
tr: Dili Düzenle

en: Save Changes &raquo;
tr: Değişiklikleri Kaydet &raquo;

en: Language Management (qTranslate Configuration)
tr: Dil Yönetimi (qTranslate Yapılandırması)

en: For help on how to configure qTranslate correctly, take a look at the <a href="%1$s">qTranslate FAQ</a> and the <a href="%2$s">Support Forum</a>.
tr: qTranslate'i hatasız yapılandırmak hakkında yardım almak için, <a href="%1$s" title="qTranslate Sık Sorulan Sorular">qTranslate SSS</a> ve <a href="%2$s" title="qTranslate Yardım Forumu">Yardım Forumu</a> adreslerine göz atın.

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Default Language
tr: Varsayılan Dil

en: Hide Untranslated Content
tr: Çevirisi olamayan içeriği gizle

en: Hide Content which is not available for the selected language.
tr: Seçilen dil için çevirisi olmayan içeriği gizle.

en: When checked, posts will be hidden if the content is not available for the selected language. If unchecked, a message will appear showing all the languages the content is available in.
tr: Bu seçenek işaretlendiği zaman, seçilen dil için çevirisi olmayan içerikler gizlenecek. Eğer işaret kaldırılırsa, içeriğe ait çevirilerin bulunduğu tüm dilleri belirten bir mesaj gösterilecek.

en: Detect Browser Language
tr: Tarayıcı Dilini Bul

en: Detect the language of the browser and redirect accordingly.
tr: Tarayıcı dilini otomatik olarak tespit et ve ona göre yönlendir.

en: When the frontpage is visited via bookmark/external link/type-in, the visitor will be forwarded to the correct URL for the language specified by his browser.
tr: Kulanıcı anasayfaya Sık Kullanılanlar veya dış bağlantılarla geldiğinde, kullandığı tarayıcının diline göre otomatik olarak yönlendirilir.

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: URL Modification Mode
tr: URL Değiştirme Biçimi

en: Use Query Mode (?lang=en)
tr: Sorgu Biçimini Kullan (?lang=tr)

en: Use Pre-Path Mode (Default, puts /en/ in front of URL)
tr: Ön-Yol Biçimini Kullan (Varsayılan olarak adresin önüne /tr/ eklenir)

en: Use Pre-Domain Mode (uses http://en.yoursite.com)
tr: Alt-Alanadı Biçimini Kullan (http://tr.sitenizinadresi.com)

en: Flag Image Path
tr: Bayrak Resim Yolu

en: Ignore Links
tr: Bağlantıları Yoksay

en: Update Gettext Databases
tr: Gettext Veritabanlarını Güncelleştir

en: Automatically check for .mo-Database Updates of installed languages.
tr: Yüklenen diller için .mo dosyalarının güncelleştirmelerini otomatik olarak kontrol et.

en: Update Gettext databases now.
tr: Gettext veritabanlarını şimdi güncelle.

en: qTranslate will query the Wordpress Localisation Repository every week and download the latest Gettext Databases (.mo Files).
tr: qTranslate her hafta Wordpress Yerelleştirme Deposu'nu kontrol edecek ve en güncel Gettext Veritabanlarını (.mo dosyalarını) indirecek.

en: Date / Time Conversion
tr: Tarih / Saat Dönüştürme

en: Use emulated date function.
tr: emulated date fonksiyonunu kullan.

en: Use emulated date function and replace formats with the predefined formats for each language.
tr: emulated date fonksiyonunu kullan ve önceden tanımlanmış tarih formatını seçilen dile göre yeniden düzenle.

en: Use strftime instead of date.
tr: date fonksiyonu yerine strftime fonksiyonu kullanılsın.

en: Use strftime instead of date and replace formats with the predefined formats for each language.
tr: date fonksiyonu yerine strftime fonksiyonunu kullan ve önceden tanımlanmış tarih formatını seçilen dile göre yeniden düzenle.

en: Depending on the mode selected, additional customizations of the theme may be needed.
tr: Seçilen biçime bağlı olarak, tema dosyalarınızda ek ayarlamalar yapmanız gerekebilir.

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Edit
tr: Düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Delete
tr: Sil

en: Add Language
tr: Dil Ekle

en: Add Language &raquo;
tr: Dil Ekle &raquo;

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Language
tr: Dil

en: Title:
tr: Başlık:

en: Hide Title:
tr: Başlığı Gizle:

en: Text only
tr: Sadece yazı

en: Image only
tr: Sadece resim

en: Text and Image
tr: Yazı ve Resim

en: Dropdown Box
tr: Seçim Kutusu
