qTranslate-X 3.0 - en to ru_RU translation catalogue (200 entries)

en: Activation of plugin %s deactivated plugin %s since they cannot run simultaneously.
ru_RU: Активация плагина %s деактивирует плагин %s, так как они не могут работать одновременно.

en: The compatible settings from %s have been imported to %s. Further tuning, import, export and reset of options can be done at Settings/Languages configuration page, once %s is running.%sContinue%s
ru_RU: Совместимые настройки были импортированы из %s в %s. Дальнейшие настройки, импортирование, экспортирование и сброс настроек можно будет сделать на странице конфигурации Настройки/Языки, как только %s будет запущен.%sContinue%s

en: You may import/export compatible settings from %s to %s on Settings/Languages configuration page, once %s is running.%sContinue%s
ru_RU: Вы можете импортировать и экспортировать совместимые параметры от %s для %s на странице Настройки/Языки, после того как %s будет запущен. %sContinue%s

en: %sError:%s plugin %s cannot run concurrently with plugin %s. You may import and export compatible settings between %s and %s on Settings/<a href="%s">Languages</a> configuration page. Then you have to deactivate one of the plugins to continue.
ru_RU: %sОшибка:%s Плагин %s не может выполняться одновременно с плагин %s. Вы может импортировать и экспортировать совместимые параметры между %s и %s на настройки /<a href="%s">языки</a> конфигурации страницы. Тогда вам придется отключить один из плагинов для продолжения.

en: Deactivate %s
ru_RU: Деактивировать %s

en: Translation Service
ru_RU: Услуги по переводу

en: Flag
ru_RU: Флаг

en: Name
ru_RU: Название

en: Action
ru_RU: Действие

en: Languages
ru_RU: Языки

en: Plugin
ru_RU: Плагин

en: There is no need to migrate any setting, the database schema is compatible with this plugin.
ru_RU: Нет необходимости перенести любые настройки, схема базы данных совместим с этим плагином.

en: Do not migrate any setting
ru_RU: Не переносить никакие настройки

en: Import settings from
ru_RU: Импорт настроек из

en: Export settings to
ru_RU: Экспортировать настройки в

en: Export
ru_RU: Экспортировать

en: Import
ru_RU: Импортировать

en: Convert Database
ru_RU: Преобразование базы данных

en: If you are updating from qTranslate 1.x or Polyglot, <a href="%s">click here</a> to convert posts to the new language tag format.
ru_RU: При обновлении с 1.x qTranslate или Полиглот, <a href="%s">нажмите здесь</a> для преобразования сообщений в новый формат языка.

en: If you have installed qTranslate for the first time on a Wordpress with existing posts, you can either go through all your posts manually and save them in the correct language or <a href="%s">click here</a> to mark all existing posts as written in the default language.
ru_RU: Если qTranslate у вас установлен  в первый раз на Wordpress с существующими статьями, вы можете проверить статьи вручную и сохранять их в нужный язык или <a href="%s">нажмите здесь</a> , чтобы отметить все существующие статьи, как написанные на языке по умолчанию.

en: Both processes are <b>irreversible</b>! Be sure to make a full database backup before clicking one of the links.
ru_RU: Оба процесса являются <b>необратимыми!</b> Сделайте полную резервную копию базы данных, прежде чем нажать на одну из ссылок.

en: Do not convert database
ru_RU: Ничего не делать

en: Reset qTranslate
ru_RU: Сброс qTranslate

en: Check this box and click Save Changes to reset all qTranslate settings.
ru_RU: Установите этот флажок, и нажмите кнопку Сохранить изменения, чтобы сбросить все настройки qTranslate.

en: Yes, I really want to reset qTranslate.
ru_RU: Да, я действительно хочу сбросить qTranslate.

en: Also delete Translations for Categories/Tags/Link Categories.
ru_RU: Также удалить Переводы Категорий / Меток / Категорий ссылок.

en: If something isn't working correctly, you can always try to reset all qTranslate settings. A Reset won't delete any posts but will remove all settings (including all languages added).
ru_RU: Если что-то не работает должным образом, вы всегда можете попытаться сбросить все настройки qTranslate. Сброс не удалит сообщения, но приведет к удалению всех настроек (в том числе всех добавленных языков).

en: Language Management
ru_RU: Управление языками

en: Language Code
ru_RU: Код языка

en: 2-Letter <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Language Code</a> for the Language you want to insert. (Example: en)
ru_RU: 2-буквы того языка, который Вы хотите добавить <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">коды языков ISO</a>.

en: Incorrect Flag Image Path! Please correct it!
ru_RU: Неправильный путь к папке с флагами! Пожалуйста исправьте это.

en: Choose the corresponding country flag for language. (Example: gb.png)
ru_RU: Выберите соответствующий флаг страны языка. (Пример: gb.png)

en: The Name of the language, which will be displayed on the site. (Example: English)
ru_RU: Название языка, которое будет отображаться на сайте. (Пример: Русский)

en: Locale
ru_RU: Локаль

en: PHP and Wordpress Locale for the language. (Example: en_US)
ru_RU: PHP и Wordpress локаль языка. (Пример: ru_RU)

en: You will need to install the .mo file for this language.
ru_RU: Вам нужно будет установить .mo-файл для данного языка.

en: Date Format
ru_RU: Формат даты

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q for day suffix (st,nd,rd,th)) or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %A %B %e%q, %Y)
ru_RU: В зависимости от формата вашего Времени/Даты, вы можете ввести <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q for day suffix (st,nd,rd,th)) или <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php"> формат даты </a>. Это поле является необязательным. (Пример:%A %B %e%q, %Y)

en: Time Format
ru_RU: Формат времени

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %I:%M %p)
ru_RU: В зависимости от формата вашего Времени/Даты, вы можете ввести <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> или <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php"> формат даты </a>. Это поле является необязательным. (Пример: %I:%M %p)

en: Not Available Message
ru_RU: Сообщение о недоступности

en: Message to display if post is not available in the requested language. (Example: Sorry, this entry is only available in %LANG:, : and %.)
ru_RU: Сообщение, отображаемое в случае отсутствия статьи на выбранном языке (Например: Извините, но эта статья доступна только на %LANG:, : и %.)

en: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generates a list of languages separated by &lt;normal_separator&gt; except for the last one, where &lt;last_separator&gt; will be used instead.
ru_RU: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% генерирует список языков, разделенных &lt;normal_separator&gt; за исключением последнего, где &lt;last_separator&gt; будет использоваться вместо используемого.

en: Hide
ru_RU: Скрыть

en: Show
ru_RU: Показать

en: Save Changes
ru_RU: Сохранить изменения

en: Switching Language
ru_RU: Переключение языка

en: Switching language to %1$s... If the Dashboard isn't loading, use this <a href="%2$s" title="Dashboard">link</a>.
ru_RU: Переключение языка в %1$s... Если панель не загружается, используйте эту <a href="%2$s" title=" панель">ссылку</a> .

en: qTranslate has been reset.
ru_RU: qTranslate сброшен.

en: Gettext databases updated.
ru_RU: базы данных Gettext обновлены.

en: Compatibility Functions
ru_RU: Совместимые функции

en: The Language must have a Not-Available Message!
ru_RU: Язык должен иметь Сообщение о недоступности!

en: The Language must have a Locale!
ru_RU: Язык должен иметь локаль!

en: The Language must have a name!
ru_RU: Язык должен иметь название!

en: Language Code has to be 2 characters long!
ru_RU: Код языка должен быть из 2-х символов!

en: There is already a language with the same Language Code!
ru_RU: Уже существует язык с этим кодом!

en: No such language!
ru_RU: Нет такого языка!

en: Language is already enabled or invalid!
ru_RU: Язык уже включен или недоступен!

en: Cannot disable Default Language!
ru_RU: Не могу отключить язык по умолчанию!

en: Language is already disabled!
ru_RU: Язык уже отключен!

en: Language is already first!
ru_RU: Язык уже установлен как язык по умолчанию!

en: New order saved.
ru_RU: Новый порядок сохранен.

en: Options saved.
ru_RU: Параметры сохранены.

en: Could not write to "%s", Gettext Databases could not be downloaded!
ru_RU: Не удалось записать "%s",  базы данных Gettext не могут быть загружены!

en: Edit Language
ru_RU: Изменить язык

en: Save Changes &raquo;
ru_RU: Сохранить изменения &raquo;

en: Language Management (qTranslate Configuration)
ru_RU: Управление языками (Конфигурация qTranslate)

en: For help on how to configure qTranslate correctly, take a look at the <a href="%1$s">qTranslate FAQ</a> and the <a href="%2$s">Support Forum</a>.
ru_RU: Для получения справки о том, как настроить qTranslate правильно, посмотрите <a href="%1$s">qTranslate FAQ</a> и <a href="%2$s">форум</a> . <br> Перевод на русский язык <a href="http://viaestvita.net">Via est Vita</a>

en: General Settings
ru_RU: Общие настройки

en: Default Language / Order
ru_RU: Язык по умолчанию

en: Default Language
ru_RU: Язык по умолчанию

en: Choose the default language of your blog. This is the language which will be shown on %s. You can also change the order the languages by clicking on the arrows above.
ru_RU: Выберите язык по умолчанию для вашего блога. Это язык, который будет показан на %s. Вы также можете изменить порядок языков, нажав на стрелки.

en: Hide Untranslated Content
ru_RU: Скрыть непереведенное  Содержимое

en: Hide Content which is not available for the selected language.
ru_RU: Скрыть контент, который не доступен для выбранного языка.

en: When checked, posts will be hidden if the content is not available for the selected language. If unchecked, a message will appear showing all the languages the content is available in.
ru_RU: Когда включено, статьи будут скрыты, если контент отсутствует для выбранного языка. Если флажок не установлен, появится сообщение с указанием всех языков.

en: This function will not work correctly if you installed %s on a blog with existing entries. In this case you will need to take a look at option "%s" under "%s" section.
ru_RU: Эта функция не будет работать корректно, если вы установили %s на блог с существующими настройками. В этом случае вам необходимо взглянуть на "%s" в разделе "%s".

en: Show displayed language prefix when content is not available for the selected language.
ru_RU: Показывать префикс языка, когда содержимое недоступно для выбранного языка.

en: Detect Browser Language
ru_RU: Определить язык браузера

en: Detect the language of the browser and redirect accordingly.
ru_RU: Обнаруживает язык браузера и перенаправляет соответственно.

en: When the frontpage is visited via bookmark/external link/type-in, the visitor will be forwarded to the correct URL for the language specified by his browser.
ru_RU: Когда главная страница посещается через закладки/внешние ссылки/type-in, посетитель будет направлен на правильный URL для языка, указанный в его браузере.

en: Advanced Settings
ru_RU: Дополнительные настройки

en: URL Modification Mode
ru_RU: Режим URL-Модификации

en: Most SEO unfriendly, not recommended.
ru_RU: Больше всего не SEO дружелюбно, не рекомендуется.

en: Use Query Mode (?lang=en)
ru_RU: Использование режима запроса (?lang=ru)

en: SEO friendly.
ru_RU: SEO дружелюбно.

en: Use Pre-Path Mode (Default, puts /en/ in front of URL)
ru_RU: Использование режима предварительно пути (по умолчанию, ставит /en/ перед URL)

en: Use Pre-Domain Mode (uses http://en.yoursite.com)
ru_RU: Использование режима поддомена (использует http://en.yoursite.com)

en: You will need to configure DNS sub-domains on your site.
ru_RU: Вам нужно будет настроить DNS под-домены на вашем сайте.

en: Hide URL language information for default language.
ru_RU: Скрыть URL языка для языка по умолчанию.

en: Use Per-Domain mode: specify separate user-defined domain for each language.
ru_RU: Использование Per-Domain режима: укажите отдельные домены для каждого языка.

en: Domain for
ru_RU: Домен для

en: Flag Image Path
ru_RU: Путь к изображениям флагов

en: Path to the flag images under wp-content, with trailing slash. (Default: %s, clear the value above to reset it to the default)
ru_RU: Путь к изображения флага в директории wp-content, с замыкающими слэш. (По умолчанию: %s, очистить значение выше, чтобы его сбросить в значение по умолчанию)

en: Ignore Links
ru_RU: Игнорировать Ссылки

en: Don't convert links to files of the given file types. (Always included: %s)
ru_RU: Не преобразовать ссылки на файлы данного типа файлов. (Всегда включен: %s)

en: To reset to default, clear the text.
ru_RU: Сбросить к начальному состоянию, очистить текст.

en: Update Gettext Databases
ru_RU: Обновление баз данных Gettext

en: Automatically check for .mo-Database Updates of installed languages.
ru_RU: Автоматически проверять .mo обновления базы данных установленных языков.

en: Update Gettext databases now.
ru_RU: Обновление баз данных Gettext сейчас.

en: qTranslate will query the Wordpress Localisation Repository every week and download the latest Gettext Databases (.mo Files).
ru_RU: qTranslate будет запрашивать репозиторий локализаций Wordpress каждую неделю, и скачивать последнюю  версию Gettext (.mo - файлы).

en: Date / Time Conversion
ru_RU: Преобразование Даты/Времени

en: Use emulated date function.
ru_RU: эмулировать функции даты.

en: Use emulated date function and replace formats with the predefined formats for each language.
ru_RU: эмулировать функции даты с заменой форматов предопределенных  для каждого языка.

en: Use strftime instead of date.
ru_RU: strftime вместо даты.

en: Use strftime instead of date and replace formats with the predefined formats for each language.
ru_RU: STRFTIME вместо даты с заменой форматов предопределенных для каждого языка.

en: Depending on the mode selected, additional customizations of the theme may be needed.
ru_RU: В зависимости от выбранного режима, дополнительные настройки в теме могут быть необходимы.

en: Custom Fields
ru_RU: Пользовательские поля

en: Enter "%s" or "%s" attribute of text fields from your theme, which you wish to translate. This applies to post, page and media editors (%s). To lookup "%s" or "%s", right-click on the field in the post or the page editor and choose "%s". Look for an attribute of the field named "%s" or "%s". Enter it below, as many as you need, space- or comma-separated. After saving configuration, these fields will start responding to the language switching buttons, and you can enter different text for each language. The input fields of type %s will be parsed using %s syntax, while single line text fields will use %s syntax. If you need to override this behaviour, prepend prefix %s or %s to the name of the field to specify which syntax to use. For more information, read %sFAQ%s.
ru_RU: Введите "%s" или "%s" атрибут текстового поля с вашей схемы, который вы хотели бы перевести. Это относиться к Постам, редакторам страниц и медиа (%s). Что бы найти "%s" или "%s", нажмите правой клавишей мышки на поле в Посту или в редакторе страниц и выбирите "%s". Найдите там атрибут поля под названием "%s" или "%s". Введите их тут через запятую. После сохранения конфигурации, эти поля начнут реагировать при переключении языка, и вы сможете ввести разные тексты для каждого языка. Поля ввода типа %s будут парснуты %s синтаксисом, а одностороннее поля с %s синтаксисом. Если вас не устраивает такое поведение, укажите префикс %s или %s к имени поля который что бы указать какой синтакс использовать. За дополнительной информацией можно обратиться в %sFAQ%s.

en: The value of "id" attribute is normally unique within one page, otherwise the first field found, having an id specified, is picked up.
ru_RU: Значение атрибута "id" обычно уникален в пределах одной страницы, иначе первое поле которое будет найдено с этим идентификатором будет использовано.

en: All the fields of specified classes will respond to Language Switching Buttons. Be careful not to include a class, which would affect language-neutral fields. If you cannot uniquely identify a field needed neither by %s, nor by %s attribute, report the issue on %sSupport Forum%s
ru_RU: Все поля указанного класса будет реагировать на кнопки переключения языка. Будьте осторожны, чтобы не включить класс, который затронет поля нейтральные к языку. Если вы не можете уникально идентифицировать поле необходимое %s, либо с атрибутом %s, сообщите о проблеме в %sSupport Forum%s

en: Custom Filters
ru_RU: Пользовательские фильтры

en: Custom Admin Pages
ru_RU: Пользовательские админ страницы

en: Enable function name compatibility (%s).
ru_RU: Включите функцию совместимость имени (%s).

en: Editor Raw Mode
ru_RU: Raw режим редактора

en: Disable
ru_RU: Отключить

en: Enable
ru_RU: Включить

en: Edit
ru_RU: Редактировать

en: Default
ru_RU: По умолчанию

en: Delete
ru_RU: Удалять

en: Enabling a language will cause qTranslate to update the Gettext-Database for the language, which can take a while depending on your server's connection speed.
ru_RU: Включение языка приведет к обновлению Gettext-базы данных для языка, это может занять некоторое время в зависимости от скорости соединения.

en: Add Language
ru_RU: Добавить язык

en: Add Language &raquo;
ru_RU: Добавить язык &raquo;

en: Language Menu
ru_RU: Языковое меню

en: Help
ru_RU: Помощь

en: Add to Menu
ru_RU: Добавить в меню

en: Language Switcher
ru_RU: Переключатель языка

en: Settings
ru_RU: Настройки

en: Language
ru_RU: Язык

en: The language/s do not have a valid ISO 639-1 representation.
ru_RU: Язык не соответствует ISO 639-1.

en: The language/s you used are not supported by the service.
ru_RU: Выбранный вами язык не поддерживается.

en: There is no such service.
ru_RU: Нет такого сервиса.

en: The system could not process your order.
ru_RU: Система не может обработать Ваш заказ.

en: There has been an error with the selected service.
ru_RU: Была ошибка с выбранной службой.

en: An unknown error occured with the selected service.
ru_RU: Неизвестная ошибка с выбранным услугой.

en: The server returned a debugging message.
ru_RU: Сервер вернул отладочное сообщение.

en: <div>Translate to %s</div>
ru_RU: <div>Перевести на %s</div>

en: Translate to
ru_RU: Перевести на

en: Order deleted.
ru_RU: Заказ удален.

en: Status updated for all open orders.
ru_RU: Статус обновлен для всех открытых заказов.

en: Please save your post first.
ru_RU: Пожалуйста, сначала сохраните ваш пост.

en: Post Title
ru_RU: Заголовок статьи

en: Service
ru_RU: Обслуживание

en: Source Language
ru_RU: Язык оригинала

en: Target Language
ru_RU: Язык перевода

en: qTranslate Services Settings
ru_RU: qTranslate Параметры служб

en: qTranslate Services
ru_RU: qTranslate услуги

en: <div id="message" class="error fade"><p>qTranslate Services could not load <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>
ru_RU: <div id="message" class="error fade"><p>qTranslate Служба не удается загрузить <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>

en: Enable qTranslate Services
ru_RU: Включить услуги qTranslate

en: With qTranslate Services, you will be able to use professional human translation services with a few clicks.
ru_RU: Благодаря услуги перевода qTranslate вы сможете пользоваться услугами профессиональных переводчиков всего с несколькими щелчками мыши.

en: Open Orders
ru_RU: Открытые заказы

en: Edit %s
ru_RU: Редактировать %s

en: Website
ru_RU: Веб-сайт

en: Current Status: %s
ru_RU: Текущий статус:  %s

en: qTranslate Services will automatically check every hour whether the translations are finished and update your posts accordingly. You can always <a href="%s">check manually</a>.
ru_RU: qTranslate  будет автоматически проверять каждый час  закончены ли переводы и обновит  сообщения соответствующим образом. Вы всегда можете <a href=\"%s\">проверить вручную</a> .

en: No open orders.
ru_RU: Отсутствие открытых заказов.

en: Below, you will find configuration settings for qTranslate Service Providers, which are required for them to operate.
ru_RU: Ниже вы найдете параметры конфигурации для услуг qTranslate, которые необходимы для их эксплуатации.

en: To translate a post, please go to the <a href="%s">edit posts overview</a>.
ru_RU: Для перевода сообщения, перейдите к <a href="%s">обзору и редактированию сообщения</a> .

en: Post with id "%s" not found!
ru_RU: Сообщение с идентификатором "%s" не найден!

en: The requested Post has no content, no Translation possible.
ru_RU: Сообщение без контента. Перевод не возможен.

en: The Post already has content for the selected target language. If a translation request is send, the current text for the target language will be overwritten.
ru_RU: Текст уже переведен на выбранный язык. Если отправить запрос на перевод, нынешний текст на целевом языке будет перезаписан.

en: An error occured: %s
ru_RU: Произошла ошибка: %s

en: Additional information: %s
ru_RU: Дополнительная информация: %s

en: An serious error occured and qTranslate Services cannot proceed. For help, please visit the <a href="%s">Support Forum</a>
ru_RU: Серьезная ошибка. Для получения помощи, пожалуйста, посетите <a href="%s">форум</a>

en: Order successfully sent.
ru_RU: Заказ успешно отправлен.

en: Your translation order has been successfully transfered to the selected service.
ru_RU: Ваш заказ был успешно переведен в выбранный сервис.

en: The service returned this message: %s
ru_RU: Служба вернула следующее сообщение: %s

en: Feel free to choose an action:
ru_RU: Не стесняйтесь выбрать действие:

en: Translate this post to another language.
ru_RU: Перевести этот пост на другой язык.

en: Translate a different post.
ru_RU: Перевести другой пост.

en: View all open orders.
ru_RU: Просмотр всех открытых заказов.

en: Let qTranslate Services check if any open orders are finished.
ru_RU: проверить, если какой-либо открытых ордеров закончены.

en: View this post.
ru_RU: Посмотреть этот пост.

en: Your article is available in multiple languages. If you do not want to translate from %1$s, you can switch to one of the following languages: %2$s
ru_RU: Ваша статья доступна на нескольких языках. Если вы не хотите перевести с %1$s, вы можете переключиться на один из следующих языков: %2$s

en: Please choose the language you want to translate to:
ru_RU: Пожалуйста, выберите язык, который вы хотите перевести:

en: Continue
ru_RU: Продолжать

en: Confirm Order
ru_RU: Подтвердить заказ

en: Please confirm your order.
ru_RU: Пожалуйста, подтвердите свой заказ.

en: Request Translation
ru_RU: Запрос перевода

en: Javascript is required for qTranslate Services
ru_RU: Javascript требуется для qTranslate Services

en: Please choose a service first
ru_RU: Пожалуйста, выберите службу

en: ERROR: Could not connect to qTranslate Services. Please try again later.
ru_RU: ОШИБКА: Не удается подключиться к qTranslate Services. Пожалуйста, повторите попытку позже.

en: Cannot use this service, not all <a href="%s">required fields</a> filled in for this service.
ru_RU: Нельзя использовать эту услугу, не все <a href="%s">обязательные поля</a> заполнены.

en: <p><img src="images/wpspin_light.gif"> Getting Quote...</p>
ru_RU: <p><img src="images/wpspin_light.gif"> Получение цитаты ... </p>

en: Click to toggle
ru_RU: Нажмите, чтобы переключить

en: Review Article
ru_RU: Обзор статьи

en: Your article will be SSL encrypted and securly sent to qTranslate Services, which will forward your text to the chosen Translation Service. Once qTranslate Services receives the translated text, it will automatically appear on your blog.
ru_RU: Ваша статья будет зашифрована с SSL и безопасно передана в услугу перевода qTranslate, который передаст ваш текст в выбранную службу перевода. После того как служба перевода qTranslate получит переведенный текст, он автоматически появится на вашем блоге.

en: unavailable
ru_RU: недоступно

en: free
ru_RU: бесплатно

en: <p>Price: %1$s %2$s</p>
ru_RU: <p>Цена: %1$s %2$s</p>

en: An error occured!
ru_RU: Произошла ошибка!

en: Translate
ru_RU: Перевести

en: Allows your visitors to choose a Language.
ru_RU: Позволяет посетителям выбрать язык.

en: qTranslate Language Chooser
ru_RU: Выбор языка qTranslate

en: Title:
ru_RU: Заголовок:

en: Hide Title:
ru_RU: Скрыть Заголовок:

en: Display:
ru_RU: Показать:

en: Text only
ru_RU: Только текст

en: Image only
ru_RU: Только иконка

en: Text and Image
ru_RU: Текст и иконка

en: Dropdown Box
ru_RU: Выпадающий список
