qTranslate-X 3.0 - en to hr_HR translation catalogue (49 entries)

en: Flag
hr_HR: Zastava

en: Name
hr_HR: Naziv

en: Action
hr_HR: Akcioni

en: Languages
hr_HR: Jezici

en: Export
hr_HR: Izvoz

en: Import
hr_HR: Uvoz

en: Language Management
hr_HR: Upravljanje Jezik

en: Language Code
hr_HR: Jezika Kod

en: Locale
hr_HR: Mjesto

en: Date Format
hr_HR: Format Datuma

en: Time Format
hr_HR: Format Vremena

en: Hide
hr_HR: Sakriti

en: Show
hr_HR: Predstava

en: Save Changes
hr_HR: Spremiti Promjene

en: Switching Language
hr_HR: Prebacivanje Jezika

en: Options saved.
hr_HR: Mogućnosti spasio.

en: Edit Language
hr_HR: Uredi Jezik

en: Save Changes &raquo;
hr_HR: Spremiti Promjene &raquo;

en: General Settings
hr_HR: Opće Postavke

en: Default Language
hr_HR: Ana Dil

en: Advanced Settings
hr_HR: Napredne Postavke

en: SEO friendly.
hr_HR: SEO Naklonjen

en: Date / Time Conversion
hr_HR: Datum / Vrijeme Pretvorbe

en: Disable
hr_HR: Onesposobiti

en: Enable
hr_HR: Omogućiti

en: Edit
hr_HR: Uredi

en: Default
hr_HR: Zadana

en: Delete
hr_HR: Izbrisati

en: Add Language
hr_HR: Dodaj Jezika

en: Add Language &raquo;
hr_HR: Dodaj Jezika &raquo;

en: Language Menu
hr_HR: Izbornik Jezika

en: Help
hr_HR: Pomoć

en: Settings
hr_HR: Postavke

en: Language
hr_HR: Jezik

en: Source Language
hr_HR: Izvorni Jezik

en: Target Language
hr_HR: Ciljni Jezik

en: Continue
hr_HR: Nastaviti

en: Confirm Order
hr_HR: Potvrdi Narudžbu

en: Request Translation
hr_HR: Zahtjev Za Prevoditelje

en: unavailable
hr_HR: Nepristupačan

en: free
hr_HR: besplatno

en: <p>Price: %1$s %2$s</p>
hr_HR: <p>Cijena: %1$s %2$s</p>

en: Title:
hr_HR: Naslov:

en: Hide Title:
hr_HR: Sakrij Naslov:

en: Display:
hr_HR: Zaslon:

en: Text only
hr_HR: Samo tekst

en: Image only
hr_HR: Samo slike

en: Text and Image
hr_HR: Tekst i Slike

en: Dropdown Box
hr_HR: Seçim Qutusu
