qTranslate-X 3.0 - en to bg translation catalogue (150 entries)

en: Flag
bg: Знаме

en: Name
bg: Име

en: Action
bg: Действие

en: Languages
bg: Езици

en: Convert Database
bg: Преобразуване

en: If you are updating from qTranslate 1.x or Polyglot, <a href="%s">click here</a> to convert posts to the new language tag format.
bg: Ако обновявате от qTranslate 1.х или Polyglot, <a href="%s">натиснете тук</a>, за да приведете публикациите си към новия формат на оператора за език.

en: If you have installed qTranslate for the first time on a Wordpress with existing posts, you can either go through all your posts manually and save them in the correct language or <a href="%s">click here</a> to mark all existing posts as written in the default language.
bg: Ако първото инсталиране на qTranslate е направено в блог със съществуващи публикации, можете или да минете ръчно през всички тях и да ги запазите в правилния език или да <a href="%s">натиснете тук</a>, за автоматичното им отбелязване като написани на избрания за основен език.

en: Both processes are <b>irreversible</b>! Be sure to make a full database backup before clicking one of the links.
bg: И двете команди са <b>необратими</b>! Правете пълен архив на базите данни на сайта преди да натинете някоя от тях.

en: Reset qTranslate
bg: Начално състояние на qTranslate

en: Check this box and click Save Changes to reset all qTranslate settings.
bg: Поставете отметка в кутийката и натиснете "Запазване на промените" за да презаредите всички настройки на qTranslate.

en: Yes, I really want to reset qTranslate.
bg: Да, наистина желая да върна qTranslate към първоначалните му настройки.

en: Also delete Translations for Categories/Tags/Link Categories.
bg: Също така, изтрий преводите на Категориите, Етикетите, Категориите за връзки.

en: If something isn't working correctly, you can always try to reset all qTranslate settings. A Reset won't delete any posts but will remove all settings (including all languages added).
bg: В случай че нещо не работи както трябва, винаги можете да опитате връщане на qTranslate към първоначалните му настройки. Презареждането няма да изтрие публикации, само ще изчисти всички настройки (включително добавените езици).

en: Language Management
bg: Езикови настройки

en: Language Code
bg: Код на езика

en: 2-Letter <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Language Code</a> for the Language you want to insert. (Example: en)
bg: 2-буквен <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO езиков код</a> на езика, който желаете да добавите. (Пример: en, bg, ru и т.н.)

en: Incorrect Flag Image Path! Please correct it!
bg: Грешен път до картинката за знамето. Моля, коригирайте го!

en: Choose the corresponding country flag for language. (Example: gb.png)
bg: Изберете съответния за езика държавен флаг (пример: bg.png, gb.png и т.н.)

en: The Name of the language, which will be displayed on the site. (Example: English)
bg: Наименованието на езика, което ще се вижда в сайта (напр.: Български, Русский, English и т.н.)

en: Locale
bg: Езиков файл

en: PHP and Wordpress Locale for the language. (Example: en_US)
bg: Име на PHP и Wordpress езиковия файл (напр.: en_US, bg_BG, ru_RU и т.н.)

en: You will need to install the .mo file for this language.
bg: Нужно е да инсталирате езиков файл с разширение .mo за този език.

en: Date Format
bg: Формат на датата

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q for day suffix (st,nd,rd,th)) or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %A %B %e%q, %Y)
bg: В зависимост от типа преобразуване на вашите Дата и Час, можете да използвате както <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (използвайте %q за  окончание за датите (st,nd,rd,th или -ви,-ри,-ти)), така и <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> формат. Полето не е задължително (напр.: %A %B %e%q, %Y).

en: Time Format
bg: Формат на часа

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %I:%M %p)
bg: В зависимост от типа преобразуване на вашите Дата и Час, можете да използвате както <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a>, така и <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> формат. Полето не е задължително (напр.: %I:%M %p или %H:%M и др.).

en: Not Available Message
bg: Съобщение при липса

en: Message to display if post is not available in the requested language. (Example: Sorry, this entry is only available in %LANG:, : and %.)
bg: Съобщение, извеждащо се при зареждане на публикация на език, за който липсва превод. Пример: "Този материал е наличен само на следните езици: %LANG:, : и %." или "Sorry, this entry is only available in %LANG:, : and %.".

en: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generates a list of languages separated by &lt;normal_separator&gt; except for the last one, where &lt;last_separator&gt; will be used instead.
bg: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% създава списък на езиците, разделени с &lt;normal_separator&gt; без последния, за който ще бъде използван &lt;last_separator&gt;.

en: Show
bg: Покажи

en: Save Changes
bg: Запази промените

en: qTranslate has been reset.
bg: qTranslate е презареден.

en: Gettext databases updated.
bg: Текстовите бази данни са обновени.

en: The Language must have a Not-Available Message!
bg: Езикът трябва да има "Съобщение при липса"

en: The Language must have a Locale!
bg: Езикът трябва да има "Езиков файл"

en: The Language must have a name!
bg: Езикът трябва да има "Име"

en: Language Code has to be 2 characters long!
bg: Кодът на езика е от два символа!

en: There is already a language with the same Language Code!
bg: Вече има език с този "Езиков код"

en: No such language!
bg: Няма такъв език!

en: Language is already enabled or invalid!
bg: Езикът вече е включен или е невалиден!

en: Cannot disable Default Language!
bg: Не можете да изключите основния език!

en: Language is already disabled!
bg: Езикът е вече изключен!

en: Language is already first!
bg: Езикът е вече първи!

en: New order saved.
bg: Новата подребда е запазена.

en: Language is already last!
bg: Езикът е вече последен!

en: Options saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Could not write to "%s", Gettext Databases could not be downloaded!
bg: Невъзможно записване в "%s", текстовите бази данни не могат да бъдат изтеглени!

en: Edit Language
bg: Редакция на език

en: Save Changes &raquo;
bg: Запазване на промените &raquo;

en: Language Management (qTranslate Configuration)
bg: Езикови настройки (Настройка на qTranslate)

en: For help on how to configure qTranslate correctly, take a look at the <a href="%1$s">qTranslate FAQ</a> and the <a href="%2$s">Support Forum</a>.
bg: За помощ по правилното настройване на qTranslate, моля вижте <a href="%1$s">qTranslate ЧЗВ</a> и <a href="%2$s">Форума за поддръжка</a> (на англ.).

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Default Language / Order
bg: Основен език / Подредба

en: Default Language
bg: Основен език

en: Choose the default language of your blog. This is the language which will be shown on %s. You can also change the order the languages by clicking on the arrows above.
bg: Изберете основния езика на блога си. Това е езикът, на който %s ще се зарежда. Можете да преподредите реда на показване на езиците чрез стрелките.

en: Hide Untranslated Content
bg: Скрий непреведеното съдържание

en: Hide Content which is not available for the selected language.
bg: Скривате съдържанието, което не е налично за избрания език.

en: When checked, posts will be hidden if the content is not available for the selected language. If unchecked, a message will appear showing all the languages the content is available in.
bg: При поставяне на отметка, публикациите ще са видими само на онзи език, за който имат превод. При липса на отметка ще се появи съобщение, показващо всички езици, на които публикацията е преведена.

en: Detect Browser Language
bg: Разпознай езика на браузъра

en: Detect the language of the browser and redirect accordingly.
bg: Автоматично разпознаване на езика, използван от браузъра на посетителя и съответно езиково пренасочване.

en: When the frontpage is visited via bookmark/external link/type-in, the visitor will be forwarded to the correct URL for the language specified by his browser.
bg: Когато началната страница бъде заредена от отметка, външна хипервръзка или директно, посетителят автоматично ще бъде прехвърлен на езиковата версия на блога, съответна на настройките на неговия браузър.

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

en: URL Modification Mode
bg: Модел на преобразуване на адреса (URL).

en: Use Query Mode (?lang=en)
bg: Използвай модел "запитване" (?lang=en)

en: Use Pre-Path Mode (Default, puts /en/ in front of URL)
bg: Използвай модел "подпапка" (основен; поставя езиковия код в адреса (напр.: /bg/ или /en/ и т.н.))

en: Use Pre-Domain Mode (uses http://en.yoursite.com)
bg: Използвай модел "поддомейн" (напр.: http://en.mysite.com)

en: Hide URL language information for default language.
bg: Скрий езиковата индикация от адреса (URL) за основния език.

en: Flag Image Path
bg: Път до картинката на знамето

en: Ignore Links
bg: Игнорирай връзките

en: Update Gettext Databases
bg: Обнови текстовите бази данни

en: Automatically check for .mo-Database Updates of installed languages.
bg: Провери автоматично за обновени .mo файлове за инсталираните езици.

en: Update Gettext databases now.
bg: Обнови текстовите бази данни сега!

en: qTranslate will query the Wordpress Localisation Repository every week and download the latest Gettext Databases (.mo Files).
bg: qTranslate ще проверява в страницата за езикови версии на Wordpress всяка седмица и ще изтегля последните текстови бази данни (.mo файлове) автоматично.

en: Date / Time Conversion
bg: Преобразуване на Дата / Час

en: Use emulated date function.
bg: Използвай функция за емулация на датата.

en: Use emulated date function and replace formats with the predefined formats for each language.
bg: Използва функция за емулация на датата и заменя формата с предварително зададените формати за всеки език.

en: Use strftime instead of date.
bg: Използвай strftime вместо дата.

en: Use strftime instead of date and replace formats with the predefined formats for each language.
bg: Използва strftime вместо датата и заменя формата с предварително зададените формати за всеки език.

en: Depending on the mode selected, additional customizations of the theme may be needed.
bg: В зависимост от избрания модел е възможно да се наложи да се правят допълнителни промени по шаблона.

en: Disable
bg: Изключи

en: Enable
bg: Включи

en: Edit
bg: Редактирай

en: Default
bg: Основен

en: Delete
bg: Изтрий

en: Enabling a language will cause qTranslate to update the Gettext-Database for the language, which can take a while depending on your server's connection speed.
bg: Включването на даден език ще накара qTranslate да обнови текстовата база данни за този език, което може да отнеме известно време (зависи от скоростта на връзката на вашия сървър).

en: Add Language
bg: Добавяне на език

en: Add Language &raquo;
bg: Добави езика &raquo;

en: Settings
bg: Настройки

en: Language
bg: Език

en: The language/s do not have a valid ISO 639-1 representation.
bg: Езикът/езиците нямат валидно представяне по ISO 639-1.

en: The language/s you used are not supported by the service.
bg: Използваният от вас език (езици) не се поддържа от тази услуга.

en: There is no such service.
bg: Няма такава услуга.

en: The system could not process your order.
bg: Системата не може да обработи вашата заявка.

en: There has been an error with the selected service.
bg: В избраната услуга има грешка.

en: An unknown error occured with the selected service.
bg: В избраната услуга възникна непозната грешка.

en: The server returned a debugging message.
bg: Сървърът отговори със съобщение за нередност.

en: <div>Translate to %s</div>
bg: <div>Преведи на %s</div>

en: Translate to
bg: Преведи на

en: Order deleted.
bg: Заявката е изтрита.

en: Status updated for all open orders.
bg: Статусът на всички отворени заявки е обновен.

en: Post Title
bg: Заглавие на публикацията

en: Service
bg: Услуга

en: Source Language
bg: Език, от който ще се превежда

en: Target Language
bg: Език, на който ще се превежда

en: qTranslate Services Settings
bg: Настройки на Услуги qTranslate

en: qTranslate Services
bg: Услуги qTranslate

en: <div id="message" class="error fade"><p>qTranslate Services could not load <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>
bg: <div id="message" class="error fade"><p>Услуги qTranslate не може да зареди <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>

en: Enable qTranslate Services
bg: Включи Услуги qTranslate

en: Open Orders
bg: Отворени заявки

en: Edit %s
bg: Редактирай %s

en: Website
bg: Уебсайт

en: Current Status: %s
bg: Статус в момента: %s

en: qTranslate Services will automatically check every hour whether the translations are finished and update your posts accordingly. You can always <a href="%s">check manually</a>.
bg: Услуги qTranslate ще проверява автоматично на всеки час дали преводите са готови и ще обнови съответните ви публикации. Вие винаги можете да <a href="%s">проверите и ръчно</a>.

en: Deleting an open order doesn't cancel it. You will have to logon to the service homepage and cancel it there.
bg: Изтриването на отворена заявка не я спира. Нужно е да се индентифицирате в основната страница на услугата и да я откажете от там.

en: No open orders.
bg: Няма отворени заявки.

en: Service Configuration
bg: Настройка на услугата

en: Below, you will find configuration settings for qTranslate Service Providers, which are required for them to operate.
bg: По-долу ще намерите параметри за настройка за предлагащите Услуги qTranslate агенции, които са необходими, за да могат те да работят.

en: To translate a post, please go to the <a href="%s">edit posts overview</a>.
bg: За да преведете публикация, моля идете в <a href="%s">Редактиране на Публикации</a>.

en: Post with id "%s" not found!
bg: Не беше намерена публикация с id "%s".

en: The requested Post has no content, no Translation possible.
bg: Заявената публикация няма съдържание; не е възможен превод.

en: The Post already has content for the selected target language. If a translation request is send, the current text for the target language will be overwritten.
bg: Публикацията вече има съдържание за избрания език. Ако изпратите заявка за превод, сегашният ще бъде заменен с новия.

en: An error occured: %s
bg: Грешка: %s

en: Additional information: %s
bg: Допълнителна информация: %s

en: An serious error occured and qTranslate Services cannot proceed. For help, please visit the <a href="%s">Support Forum</a>
bg: Настъпи сериозна грешка и Услуги qTranslate не може да продължи. За помощ, моля посетете <a href="%s">Форума за поддръжка</a>

en: Order successfully sent.
bg: Заявката е изпратена успешно.

en: Your translation order has been successfully transfered to the selected service.
bg: Вашата заявка за превод бе успешно препратена към избраната агенция.

en: The service returned this message: %s
bg: Агенцията върна следното съобщение: %s

en: Feel free to choose an action:
bg: Можете свободно да изберете действие:

en: Translate this post to another language.
bg: Преведи тази публикация на друг език.

en: Translate a different post.
bg: Преведи друга публикация.

en: View all open orders.
bg: Виж всички отворени заявки.

en: Let qTranslate Services check if any open orders are finished.
bg: Нека Услуги qTranslate проверява дали някоя отворена заявка не е изпълнена.

en: View this post.
bg: Виж тази публикация.

en: Your article is available in multiple languages. If you do not want to translate from %1$s, you can switch to one of the following languages: %2$s
bg: Вашият материал е наличен на много езици. Ако не желаете да бъде преведен от %1$s, можете да превключите на някой от следните езици: %2$s.

en: Please choose the language you want to translate to:
bg: Моля, изберете езика, на който да бъде превода:

en: Continue
bg: Продължи

en: Request Translation
bg: Заявка за превод

en: ERROR: Could not connect to qTranslate Services. Please try again later.
bg: ГРЕШКА: Неуспешно свързване с Услуги qTranslate. Моля, опитайте отново по-късно.

en: Cannot use this service, not all <a href="%s">required fields</a> filled in for this service.
bg: Тази Агенция не може да бъде използвана, тъй като не всички <a href="%s">изисквани от нея полета</a> са попълнени.

en: Your article will be SSL encrypted and securly sent to qTranslate Services, which will forward your text to the chosen Translation Service. Once qTranslate Services receives the translated text, it will automatically appear on your blog.
bg: Вашият материал ще бъде кодиран с SSL и безопасно изпратен на Услуги qTranslate и ще бъде препратен на избраната от вас преводаческа агенция. Веднага след като Услуги qTranslate получи готовия превод, той автоматично ще се появи във вашия блог.

en: Translate
bg: Преведи

en: Allows your visitors to choose a Language.
bg: Позволява на посетителите ви да избират език.

en: qTranslate Language Chooser
bg: Меню за избор на език

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Hide Title:
bg: Скрий заглавието:

en: Display:
bg: Покажи:

en: Text only
bg: Само текст

en: Image only
bg: Само флаг

en: Text and Image
bg: Текст и флаг

en: Dropdown Box
bg: Падащо меню
