qTranslate-X 3.0 - en to az translation catalogue (88 entries)

en: Flag
az: Bayraq

en: Name
az: İsim

en: Action
az: Fəaliyyət

en: Languages
az: Dillər

en: Convert Database
az: Məlumat Bazasını Çevir

en: If you are updating from qTranslate 1.x or Polyglot, <a href="%s">click here</a> to convert posts to the new language tag format.
az: Əyər qTranslate 1.x ya da Polyglot'dan yeniləşdirmə aparırsanız, məzmunları yeni dil etiket formasına çevirmək üçün <a href="%s">buraya tıqlayın</a>.

en: If you have installed qTranslate for the first time on a Wordpress with existing posts, you can either go through all your posts manually and save them in the correct language or <a href="%s">click here</a> to mark all existing posts as written in the default language.
az: Əyər qTranslate-i məzmunları olan bir Wordpress-e yükləmişsəniz, mövcud məzmunları tək-tək tənzimləyib doğru dildə yaddaşda saxlaya bilər, ya da <a href="%s">buraya tıqlayaraq</a> mövcud bütün məzmunları Ana Dil-də yazılmış olaraq işarətləyə bilərsiniz.

en: Both processes are <b>irreversible</b>! Be sure to make a full database backup before clicking one of the links.
az: Hər iki proses də <strong>geri qaytarıla bilməz</strong>! Bu prosesin hər hansı birini aktivləşdirməzdən əvvəl  məlumat bazanızın kopya nüsxəsini götürməyi unudmayın.

en: Reset qTranslate
az: qTranslate-i Sıfırla

en: Check this box and click Save Changes to reset all qTranslate settings.
az: qTranslate tənzimləmələrini sıfırlamaq üçün bu qutunu işarətləyin və Dəyişilmişləri Yadda Saxla düyməsinə klikləyin.

en: Yes, I really want to reset qTranslate.
az: Bəli, həqiqətən qTranslate tənzimləmələrini sıfırlamaq istəyirəm.

en: Also delete Translations for Categories/Tags/Link Categories.
az: Kateqoriyalar, Etiketlər və Link Kateqoriyaları üçün edilən tərcümələri sil.

en: If something isn't working correctly, you can always try to reset all qTranslate settings. A Reset won't delete any posts but will remove all settings (including all languages added).
az: Eyər hər hansı bir şey düzgün işləmirsə, qTranslate tənzimləmələrinizi istədiyiniz vaxt sıfırlaya bilərsiniz. Sıfırlama prosesi məzmunları yox ancaq (əlavə etdiyiniz dillər də daxil olmaqla) bütün tənzimləmələri silər.

en: Language Management
az: Dil İdarəetmə

en: Language Code
az: Dil Kodu

en: 2-Letter <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Language Code</a> for the Language you want to insert. (Example: en)
az: Əlavə etmək istədiyiniz dil üçün 2 hərf uzunluğundakı <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Dil Kodu</a>. (Nümunə: az)

en: Incorrect Flag Image Path! Please correct it!
az: Bayraq Şəkil Ünvanı Səhfdir! Xahiş olunur düzəldin!

en: Choose the corresponding country flag for language. (Example: gb.png)
az: Dil üçün uyğun bayrağı seçin. (Nümunə: az.png)

en: The Name of the language, which will be displayed on the site. (Example: English)
az: Dilin saytda göstəriləcək adı. (Nümunə: Azərbaycan)

en: Locale
az: Bölgə Kodu

en: PHP and Wordpress Locale for the language. (Example: en_US)
az: Dil üçün PHP və Wordpress Bölgə Kodu. (Nümunə: az_AZ)

en: Date Format
az: Tarix Növü

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q for day suffix (st,nd,rd,th)) or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %A %B %e%q, %Y)
az: Tarix / Saat növündən asılı olaraq, <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (gün üçün %q istifadə edin (st,nd,rd,th)) ya da <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> növündən istifadə edin. Bu bölməni istəyinizə görə tənzimləyə bilərsiniz. (Nümunə: %A %B %e%q, %Y)

en: Time Format
az: Saat Növü

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %I:%M %p)
az: Tarix / Saat növündən asılı olaraq, <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> ya da <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a>  növündən istifadə edin. Bu bölməni istəyinizə görə tənzimləyə bilərsiniz. (Nümunə: %I:%M %p)

en: Not Available Message
az: Mövcud Deyil Mesajı

en: Message to display if post is not available in the requested language. (Example: Sorry, this entry is only available in %LANG:, : and %.)
az: Seçilən bölməyə aid tərcümə yox isə görünən mesaj. (Nümunə: Bağışlayın, bu bölmə sadəcə %LANG:, :% dillərində mövcuddur.)

en: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generates a list of languages separated by &lt;normal_separator&gt; except for the last one, where &lt;last_separator&gt; will be used instead.
az: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% ilə ayrılmış dil siyahısı yaradır. Normalda ayıran olaraq &lt;normal_separator&gt; istifadə edilir. Son ayıran olaraq &lt;last_separator&gt; istifadə edilir.

en: Show
az: Göstər

en: Save Changes
az: Yadda Saxla

en: qTranslate has been reset.
az: qTranslate sıfırlandı.

en: Gettext databases updated.
az: Gettext məlumat bazaları yeniləndi.

en: The Language must have a Not-Available Message!
az: Dil üçün 'Mövcud Deyil Mesajı' olmalıdır!

en: The Language must have a Locale!
az: Dil üçün, 'Bölgə Kodu' olmalıdır!

en: The Language must have a name!
az: Dil üçün, 'İsim' olmalıdır!

en: Language Code has to be 2 characters long!
az: Dil Kodu 2 hərf uzunluğunda olmalıdır!

en: There is already a language with the same Language Code!
az: Eyni Dil Kodu-na sahib bir dil mövcuddur.

en: No such language!
az: Dil mövcud deyil!

en: Language is already enabled or invalid!
az: Bu dil səhfdir ya da aktivdir.

en: Cannot disable Default Language!
az: Ana Dil Ləğv Passivləşdirilə Bilməz!

en: Language is already disabled!
az: Dil passivləşdirilmişdir!

en: Options saved.
az: Seçimlər qeyd edildi.

en: Could not write to "%s", Gettext Databases could not be downloaded!
az: "%s" adrəsinə yazma səlahiyyəti yoxdur, Gettext Məlumat bazası qey edilə bilməz!

en: Edit Language
az: Dili Düzəld

en: Save Changes &raquo;
az: Dəyişilmişləri Yadda Saxla &raquo;

en: Language Management (qTranslate Configuration)
az: Dil İdarəetməsi (qTranslate Tənzimlənməsi)

en: For help on how to configure qTranslate correctly, take a look at the <a href="%1$s">qTranslate FAQ</a> and the <a href="%2$s">Support Forum</a>.
az: qTranslate-i xətasız tənzimləmək üçün, <a href="%1$s" title="qTranslate Sıx Soruşulan Suallar">qTranslate SSS</a> və <a href="%2$s" title="qTranslate Yardım Forumu">Yardım Forumu</a> adreslərinə nəzər salın.

en: General Settings
az: Ümumi Ayarlar

en: Default Language
az: Ana Dil

en: Hide Untranslated Content
az: Tərcüməsi olamayan məzmunu gizlət

en: Hide Content which is not available for the selected language.
az: Seçilən dil üçün tərcüməsi olmayan məzmunu gizlət.

en: When checked, posts will be hidden if the content is not available for the selected language. If unchecked, a message will appear showing all the languages the content is available in.
az: Bu bölmə işarətləndiyi zaman, seçilən dil üçün tərcüməsi olmayan məzmunlər gizlədiləcəkdir. Əyər işarət götürülərsə, məzmuna aid digər tərcümələrin olduğu barəsində mesaj göstəriləcək.

en: Detect Browser Language
az: Bələdçi (Browser) Dilini Tap

en: Detect the language of the browser and redirect accordingly.
az: Bələdçi dilini avtomatik olaraq tap və ona görə istiqamətləndir.

en: When the frontpage is visited via bookmark/external link/type-in, the visitor will be forwarded to the correct URL for the language specified by his browser.
az: İstifadəçi anasəhifəyə Sıx İstifadə edilənlər bölməsinə və ya sayt ünvanına daxil olduqda, avtomatik olaraq istifadə etdiyi dilə yönləndirilir.

en: Advanced Settings
az: Geniş Seçimlər

en: URL Modification Mode
az: URL Dəyişdirmə Forması

en: Use Query Mode (?lang=en)
az: Sorgu Növünü İşləd (?lang=az)

en: Use Pre-Path Mode (Default, puts /en/ in front of URL)
az: Ön-Yol Formasını İşləd (Mövcud unvanın önünə /az/ əlavə olunur)

en: Use Pre-Domain Mode (uses http://en.yoursite.com)
az: Sub-ad Formasını İşləd (http://az.sizinsayt.com)

en: Flag Image Path
az: Bayraq Şəkil Yolu

en: Ignore Links
az: Linklərə Əhəmiyyət vermə

en: Update Gettext Databases
az: Gettext Məlumat Bazasını Yeniləşdir

en: Automatically check for .mo-Database Updates of installed languages.
az: Yüklənən dillər üçün .mo faylların yeniləşdirilməsini avtomatik olaraq yoxla.

en: Update Gettext databases now.
az: Gettext məlumat bazalarını indi yenilə.

en: qTranslate will query the Wordpress Localisation Repository every week and download the latest Gettext Databases (.mo Files).
az: qTranslate hər həftə Wordpress Local Serverini yoxlayacaq və ən yeni Gettext Məlumat Bazalarını (.mo fayllarını) yükləyəcək.

en: Date / Time Conversion
az: Tarix / Saat Çevirmə

en: Use emulated date function.
az: emulated date funksiyasını işləd.

en: Use emulated date function and replace formats with the predefined formats for each language.
az: emulated date funksiyasını işləd və əvvəlcədən müəyyən edilmiş tarix formasını seçilən dilə görə yenidən tənzimlə.

en: Use strftime instead of date.
az: date funksiyası yerinə strftime funksiyası işlədilsin.

en: Use strftime instead of date and replace formats with the predefined formats for each language.
az: date funksiyası yerinə strftime funksiyasını  işləd və əvvəlcədən müəyyən edilmiş tarix formasını seçilən dilə görə yenidən tənzimlə.

en: Depending on the mode selected, additional customizations of the theme may be needed.
az: Seçilən formaya görə, sayt şablon fayllarınızda tənzimləmələr aparmanıza ehtiyac yarana bilər.

en: Disable
az: Məhrum etmək

en: Enable
az: Aktivləşdir

en: Edit
az: Düzəliş

en: Default
az: Təməl

en: Delete
az: Sil

en: Add Language
az: Dil Əlavə et

en: Add Language &raquo;
az: Dil Əlavə et &raquo;

en: Settings
az: Xüsusiyyətlər

en: Language
az: Dil

en: Title:
az: Başlıq:

en: Hide Title:
az: Başlığı Gizlət:

en: Display:
az: Nümayiş:

en: Text only
az: Sadəcə yazı

en: Image only
az: Sadəcə şəkil

en: Text and Image
az: Yazı və Şəkil

en: Dropdown Box
az: Seçim Qutusu
